2023 Tvarkaraštis

Planuojamos grupės

• Gruodžio 15 d.


Modulių aprašas


M1
1.1. Transporto priemonių vairavimo teisės įgijimo sąlygos ir tvarka.
1.2. Tarptautiniai ir Lietuvos Respublikos teisės aktai, susiję su kelių eismu ir transporto priemonių naudojimu.
1.3. Svarbiausios sąvokos, naudojamos Kelių eismo taisyklėse.

M2
1.4. Transporto priemonių vairuotojų, savininkų ir valdytojų pareigos. Atsakomybės rūšys ir jų taikymas už pažeidimus, susijusius su kelių eismu.
1.6. Kurso kartojimas, konsultacijos.

M3
2.1.1. Kelio ženklų klasifikacija, paskirtis, forma, spalva, reikšmė, galiojimas ir jų statymas. Vairuotojo atsargumas.

M4
2.1.2. Kelio ženklų klasifikacija, paskirtis, forma, spalva, reikšmė, galiojimas ir jų statymas. Vairuotojo atsargumas.
2.2. Transporto priemonių skiriamieji ir informaciniai ženklai transporto priemonėse bei jų naudojimas. Šių ženklų naudojimo pažeidimų įtaka saugiam eismui. Vairuotojų pareigos vairuojant tam tikrais skiriamaisiais ženklais pažymėtas transporto priemones.
2.3. Pratybos

M5
3.1. Kelių ženklinimo rūšys, spalva ir ženklinimo charakteristikos.
3.2. Pratybos kelio ženklų, skiriamųjų ženklų ir ženklinimo reikšmėms išmokti. Kontrolinis patikrinimas.

M6
4.1. Įspėjamųjų signalų rūšys, paskirtis, naudojimas. Įspėjamųjų signalų įtaka saugiam eismui.
4.2. Transporto priemonių vairavimo ypatybės tamsoje ir esant blogam matomumui. Šviesos prietaisų ir rūko žibintų naudojimas, galimos klaidos ir grėsmė saugiam eismui.
4.3. Transporto priemonės dinaminis gabaritas (važiavimo koridorius). Vairuotojų pareigos prieš pradedant važiuoti, keičiant važiavimo kryptį, persirikiuojant. Vietos, kuriose draudžiama apsisukti, pavojai ir pasekmės.
4.4. Važiavimo greitis įvairiais keliais, greičio įtaka saugiam eismui. Lenkimas, pralenkimas, apvažiavimas. Lenkimo tikslingumas ir pavojai. Vietos, kuriose draudžiama lenkti, galimos klaidos ir pasekmės.
4.6. Pratybos eismo tvarkai išmokti.

M7
5.1. Šviesoforai, jų rūšys, signalų reikšmės, eismo dalyvių pareigos.
5.2. Važiavimo per šviesoforais reguliuojamas sankryžas taisyklės, eismo dalyvių pareigos. Galimos klaidos ir grėsmė eismo saugumui.
5.3. Reguliuotojas, jo signalai. Eismo dalyvių pareigos. Važiavimo per reguliuotojo reguliuojamas sankryžas taisyklės. Pratybos.
6.1. Važiavimo per lygiareikšmes ir nelygiareikšmes nereguliuojamas sankryžas taisyklės. Galimos klaidos ir grėsmė eismo saugumui.
6.2. Eismo dalyvių pareigos, kai reguliuotojo signalai prieštarauja šviesoforų signalams ir (arba) pirmumo ženklams.
6.3. Pratybos. Važiavimas per reguliuojamas ir nereguliuojamas sankryžas

M8
7.1. Geležinkelio pervaža, pervažų rūšys ir naudojami šviesoforai. Saugumo priemonės važiuojant per pervažą. Vairuotojo veiksmai priverstinai sustojus geležinkelio pervažoje. Važiavimo apribojimai ir draudimai, galimos jų nesilaikymo pasekmės.
7.2. Eismo ypatybės automagistralėse, greitkeliuose, tuneliuose, gyvenamosiose zonose ir kiemuose.
7.3. Maršrutinis transportas. Vairuotojų pareigos keliuose, kuriuose yra juosta maršrutiniam transportui. Galimi pavojai važiuojant paskui maršrutinį transportą, pro stoteles, žmonių susibūrimo vietas.
7.4. Specialiųjų tarnybų transporto priemonių eismo ypatumai. Eismo dalyvių pareigos operatyvinių tarnybų ir kitų transporto priemonių su specialiais šviesos ir garso signalais atžvilgiu.
7.5. Motorinių transporto priemonių vilkimas, vilkimo pažeidimai ir grėsmė eismo saugumui.
7.6. Keleivių vežimas. Keleivių (bagažo) vežimo taisyklės.
7.7. Krovinių vežimo taisyklės, bendrieji reikalavimai vežant pavojingus krovinius, negabaritinius krovinius. Krovinių pakrovimas ir iškrovimas, tvirtinimas, įtaka saugumui ir aplinkai.

M9
8.1. Transporto priemonių kategorijos, pagrindinės transporto priemonių sistemos, dalys, jų paskirtis ir veikimo principas.
8.2. Transporto priemonės eksploatacija, priežiūra, eksploatacinės medžiagos. Reikalavimai transporto priemonės naudojimui aplinkos atžvilgiu (garso signalo naudojimas, taupus degalų naudojimas, teršalų išmetimo normos ir pan.).
8.3. Dažniausiai pasitaikantys gedimai (pagal transporto priemonės kategoriją), ypač vairo, pakabos, važiuoklės, stabdžių, padangų, išmetimo sistemų, padangų, apšvietimo ir šviesos signalizacijos prietaisų, priekinio stiklo ir valytuvų, galinio vaizdo veidrodžių
8.4. Papildoma įranga ir apsaugos priemonės: saugos diržai, galvos atramos, vaikų vežimo įranga bei jų naudojimas. Transporto priemonių varomų priekiniais ir (arba) galiniais ratais vairavimo ypatumai.
8.5. Priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg, paskirtis, bendroji sandara, sukabinimo su transporto priemone įrenginys, taisyklingas sukabinimas (atkabinimas), darbų sauga
8.6. Žemėlapio skaitymas ir maršruto planavimas. Elektroninių navigacijos sistemų naudojimas.
8.7. Kurso kartojimas, konsultacijos.

M10
Pratybos. Kurso kartojimas.

M11
9.1. Vairuotojo darbo psichinės ir fiziologinės savybės, patikimumas; vairuotojo asmeninės savybės, jų įtaka saugiam transporto priemonės valdymui. Vairuotojo etika ir pagarba kitiems eismo dalyviams.
9.2.. Rizikingos eismo situacijos ir galimybės jas numatyti. Vairuotojo budrumas ir reakcija.
9.3. Vairavimo elgsenos pasikeitimas dėl alkoholio, narkotikų, vaistų, dvasinės būsenos ar nuovargio. Vairuotojų neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo nustatymo tvarka, atsakomybė už girtumo ar apsvaigimo patikrinimo vengimą.
9.4. Vairavimo rizikos veiksniai, susiję su įvairiomis kelio būklės ir atmosferos sąlygomis, ypač joms keičiantis dėl oro permainų ir dienos ar nakties meto. Transporto priemonės stabilumas įvairiomis atmosferos ir kelio sąlygomis. Saugaus greičio pasirinkimas
9.5. Rizika, susijusi su įvairių tipų transporto priemonių judėjimu bei vairavimu ir skirtingais vairuotojų matymo laukais.
9.6. Saugos priemonių naudojimo svarba, atsargumas išlipant iš transporto priemonės ar nulipant nuo motociklo.
9.7. Specifiniai rizikos veiksniai, susiję su kitų eismo dalyvių patirties stoka ir labiausiai pažeidžiamomis eismo dalyvių (vaikų, pėsčiųjų, dviratininkų ir žmonių su negalia) grupėmis.
9.8. Sistemos „Vairuotojas–automobilis–kelias–aplinka“ grandžių įtaka saugiam eismui. Eismo įvykiai, jų rūšys, grupės. Eismo įvykių priežastys, pasekmės, saugos diržų (šalmų) įtaka pasekmėms, eismo dalyvių pareigos įvykus eismo įvykiui.
9.9. Transporto priemonių nuosavybės teisė, registravimas. Transporto priemonių, krovinių (bagažo) ir gyvybės draudimas. Draudimo rūšys ir rizikos grupės. Eismo įvykio deklaracija ir jos praktinis pildymas.

M12
9.10. Transporto priemonių techninės ir eksploatacinės savybės. Ekonominio transporto priemonių vairavimo pranašumai, faktoriai, turintys įtakos ekonomiškam vairavimui, svarbiausios šio vairavimo taisyklės.
9.11. Aktyvus, pasyvus, po eismo įvykio ir ekologinis saugumas. Jėgos, veikiančios transporto priemones. Šoninis slydimas, stabilumas, pravažumas ir informatyvumas.
9.12. Transporto priemonės techniniai gedimai, draudžiantys transporto priemonės eksploatavimą ir tolesnį važiavimą su ja. Vairuotojo pareigos, kai transporto priemonė neatitinka techninių reikalavimų.
9.13. Techniškai netvarkingos transporto priemonės eksploatavimo įtaka saugiam eismui, aplinkai, gamtai. Transporto priemonių pateikimas privalomajai techninei apžiūrai, periodiškumas ir atsakomybė.
9.14. Kurso kartojimas, konsultacijos.

M13
Konsultacijos, galutinė įskaita

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau.
Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.